10 Kasım 2019 Buse Özer

AdMob, Google tarafından sağlanan bir mobil reklam platformudur. AdMob platformunun reklam birimlerini kullanarak uygulamanız üzerinden para kazanabilirsiniz. AdMob bize göre en güvenli ve en çok para kazandıran mobil reklam platformudur. Mobiloyun.app ekibinin hazırlamış olduğu bu sunum ile çok kolay hesap açabilirsiniz. Uygulamalarınıza ve oyunlarınıza reklam kodlarını ekleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Admob Hesabı Açmak

Adım 1: Öncelikle bir AdMob hesabı açmanız gerekiyor. Bunun için AdMob sitesine giriş yaparak karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Kaydolun” butonuna tıklayınız.


Adım 2: AdMob Google’ın bir servisi olduğu için Gmail hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir. AdMob’a kaydolmak için Gmail hesabınızı ve şifrenizi yazarak kayıt olabilirsiniz. Eğer bir Gmail hesabınız yoksa  Gmail oluşturduktan sonra devam etmelisiniz. Gmail oluşturmak için “Hesap oluşturun” butonuna tıklayarak bir Gmail hesabı edinin ve öyle devam edin.


Adım 3: Giriş yaptıktan sonra karşınıza bu şekilde bir ekran gelecektir buradaki adımları takip ederek bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak girmeyi unutmayınız.


Adım 4: Ödeme ve adres bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmeyi unutmayınız.


Adım 5: Burada AdMob’un yapacağı ödemeler için faturalandırması gereken para birimi ve saat dilimini seçiniz.


Adım 6: Bütün bu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra son olarak “Program Politikaları ile Şartlar ve Koşullar” yazısını onaylayarak “AdMob Hesabı Oluşturun” butonuna tıklayınız.  AdMob hesabınızı açtıktan sonra uygulamanıza veya oyununuza reklam kodları eklemek için “AdMob İle Reklam Kodları Oluşturma” adlı yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Buse Özer

Türk oyunculuğuna katkı yapmak ve daha da ileriye taşıyabilmek için oyun geliştiriyorum.